Цікава інформація

УЗД молочних залоз: корисна і потрібна інформація для жінок

УЗД молочних залоз – інноваційний метод діагностики, що дозволяє лікарю оцінити структуру тканини органа та виявити патологічні зміни в ньому на ранніх стадіях розвитку. До переваг обстеження відносяться відсутність спеціальної підготовки, безболісність і безпека. УЗД застосовується як окремо, так і в комплексі з іншими методами діагностики. Зауважте, що ціна УЗД молочних залоз доступна більшості пацієнтів.

Показання до призначення УЗД:
• запалення та травми молочних залоз;
• зміна шкіри на грудях;
• зміна розмірів залоз та їх форми;
• дискомфорт у грудях, не пов’язаний з менструальним циклом;
• збільшення пахвових лімфовузлів;
• поява рідких виділень із сосків;
• спадковість.
Обстеження абсолютно безпечне (призначається вагітним і жінкам, що годують груддю) і може проводитися в будь-якому віці.

На який день циклу робити УЗД молочних залоз?
Єдиною умовою для отримання точних і повних результатів є вибір дня проведення УЗД. Як показує практика, проводити ультразвукове обстеження найкраще в першій половині менструального циклу, тобто до овуляції. Найкраще робити УЗД молочних залоз в період з п’ятого по десятий день. В окремих випадках перед проведенням обстеження лікар може відмінити прийом гормональних ліків і підказати, коли краще робити УЗД молочних залоз.
Під час клімаксу, вагітності і годування грудьми обстеження можна призначати в будь-який день. За наявності больового синдрому в грудях з підвищенням загальної температури дослідження призначається в екстреному порядку.

Проведення процедури і результати:
Обстеження проводиться в кабінеті ультразвукової діагностики. Час проведення – близько 15 хвилин. Дослідження безболісне. Неприємні відчуття можуть з’явитися тільки при запальних явищах в молочних залозах. Під час обстеження лікар не тільки огляне молочні залози, але і стан лімфатичних вузлів пахвинної, надключичної, підключичної та пригрудної ділянок. За необхідності паралельно може бути проведено додаткове обстеження – доплерографія (дослідження характеру кровотоку в органі).
Після інтерпритації отриманих даних спеціаліст з ультразвукової діагностики формує своє заключення, яке передається мамологу. Останній відповість на всі ваші питання і за необхідності порекомендує лікування. Якщо Вас хвилює питання, де зробити УЗД молочних залоз, відвідайте наш сайт  запишіться на прийом і ознайомтесь з переліком послуг, що надаються вузькопрофільними спеціалістами. У ТОВ «Діагностичний центр «Меділюкс-Плюс» Ви зможете зробити ультразвукове дослідження та доплерографію на сучасному обладнанні, що дозволяє отримати максимально точні результати. Фахівці центру дадуть відповіді на всі Ваші запитання. Звертайтеся – ми працюємо 7 днів на тиждень.

УЗД молочних залоз або мамографія – що краще?
Вибирати між цими обстеженнями не варто, оскільки вони не взаємозамінні, а взаємодоповнювальні методи діагностики.

Яку патологію покаже УЗД:
• злоякісні новоутворення;
• абсцеси;
• мастит;
• мастопатію;
• запальні зміни;
• доброякісні новоутворення (дифузні та вогнищеві)

Де можна зробити ультразвукове обстеження?
Апарати для проведення УЗД є в багатьох районних лікарнях і поліклініках, але потрібно почитати відгуки про сервіс та обладнання. Ви також можете скористатися послугами приватних медичних центрів. В останньому випадку Ви одразу ж під час обстеження маєте можливість проконсультуватися з фахівцем і отримати відповіді на всі свої запитання. Щоб заощадити час, діагностика в клініках відбувається за записом. Крім того, Вам підкажуть, на який день циклу робити УЗД молочних залоз і виберуть оптимальний час для дослідження.

 

 

УЗД органів малого тазу. Види, підготовка до процедури та переваги

УЗД органів малого тазу – види, переслідувана мета

Ультразвукове дослідження – метод неінвазивного обстеження, який дозволяє лікарям діагностувати патологію внутрішніх органів та систем, здійснювати їх лікування і вести динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнта під час терапії та у відновлювальному періоді. УЗД органів малого тазу дозволяє отримати зображення тканин та органів, які розташовані у нижніх відділах черевної порожнини та малого тазу.

Виділяють три види цього обстеження:

  • абдомінальне/трансабдомінальне
  • вагінальне/трансвагінальне УЗД жінок
  • ректальне/трансректальне УЗД чоловіків.

Застосування УЗД органів малого тазу:

В гінекології найчастіше це обстеження застосовують для оцінки стану сечового міхура, шийки матки, яєчників та маткових (фаллопієвих) труб. Як правило, лікар направляє жінку на трансабдомінальне УЗД органів малого тазу при скаргах на порушення менструального циклу, періодичні чи постійні болі внизу живота, патологічні кровотечі. Це обстеження проводиться обов’язково, коли потрібно діагностувати злоякісні чи доброякісні новоутворення (наприклад, під час огляду жінки на гінекологічному кріслі були діагностовані ущільнення у придатках).

Трансвагінальне УЗД органів малого тазу здійснюється з метою оцінки стану ендометрію (внутрішньої оболонки матки), міометрію (м’язевих стінок матки) та яєчників. Нерідко за допомогою саме такого обстеження лікар може переконатись у точності постановки діагнозу при аномаліях будови матки, поліпах ендометрію, рубцях на матці, фібриноїдах. Трансвагінальне дослідження органів малого тазу дозволяє виявити в жінки злоякісну пухлину, якщо є патологічні маткові кровотечі, а всі інші види обстеження не дають результатів.

У чоловіків найчастіше застосовується трансректальне УЗД органів малого тазу, яке дозволяє ретельно вивчити простату та оцінити її стан. При такому виді обстеження датчик вводять у пряму кишку.

Підготовка до УЗД органів малого тазу

Процедура ультразвукового обстеження органів малого тазу є не лише інформативною, але й простою. Підготовка до УЗД органів малого тазу така:

Пацієнт повинен прийти на обстеження у вільному та зручному одязі.

З тієї частини тіла, яка буде обстежуватись, необхідно зняти всі прикраси (в тому числі пірсинг).

Якщо лікар призначив трансабдомінальне обстеження ультразвуком, то сечовий міхур у пацієнта має бути наповненим. За 30-40 хвилин до обстеження рекомендується випити не менше літра води. Наповнений сечовий міхур значно полегшує візуалізацію яєчників/матки в жінок, простатичної залози в чоловіків та стінок сечового міхура у пацієнтів обох статей.

В який день циклу робити УЗД органів малого тазу, скаже лікар – все залежить від того, який попередній діагноз ставлять жінці та який загальний стан здоров’я пацієнтки. Наприклад, при патологічній матковій кровотечі цей вид обстеження може здійснюватись в екстреному порядку, і абсолютно неважливо, на який день менструального циклу припаде процедура.

Переваги УЗД органів малого тазу

Існує ряд чинників, які зробили цей вид обстеження популярним і затребуваним. Їх сміливо можна віднести до переваг УЗД органів малого тазу:

це неінвазивна і в більшості випадків безболісна процедура;

лікар отримує чітке зображення м’яких тканин, яких при класичному рентгенологічному обстеженні не видно;

УЗД органів малого тазу дозволяє отримувати зображення у реальному часі, що дає можливість контролювати проведення біопсії аспіраційного чи пунктуаційного типу;

вартість УЗД органів малого тазу цілком адекватна і не є перешкодою для проведення цього обстеження.

УЗД органів малого тазу – найбільш інформативний та достовірний метод обстеження пацієнтів обох статей.